• baner1
  • baner2
  • baner3

Pełną parą trwają przygotowania do III Festiwalu Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera. Zaplanowano cztery niezwykłe koncerty, których będziemy mogli posłuchać w świętogórskiej bazylice w ostatni weekend września (27 i 28) oraz w pierwszy weekend października (4 i 5).Wydrukowano już festiwalowe plakaty, które zostały rozesłane do placówek kulturalnych na terenie Wielkopolski. Wkrótce znajdą się także na gostyńskim deptaku oraz na słupach ogłoszeniowych - nie tylko w naszym powiecie.
Mecenasi kultury, sponsorzy i patroni medialni otrzymali już zaproszenia na Festiwal Muzyki Oratoryjnej. Skrócony program imprezy rozdawany będzie wiernym przed bazyliką po niedzielnych mszach. Ponadto będzie można go wkrótce znaleźć w formie dodatku w Ngg oraz w Dzienniku Informacyjnym „ABC”. Opracowywana jest publikacja, w której znajdą się szczegółowe informacje na temat planowanych koncertów i ich wykonawców.
Po imprezie jej organizatorzy zamierzają wydać także kalendarz na rok 2009, w którym znajdą się zdjęcia z tegorocznego festiwalu.
Wszystkie materiały poligraficzne przygotowuje gostyńska firma „Netbox”. Autorem projektów graficznych jest Maciej Gerowski.Organizatorzy dokonali już rezerwacji miejsc hotelowych dla wykonawców. W bazylice planowana jest rozbudowa podestu dla wykonawców, by mogły zagrać jeszcze liczniejsze orkiestry.
Tradycyjnie już po festiwalu ukaże się dwupłytowy album z nagraniami zarejestrowanymi w bazylice. Sprzęt do nagrań wypożyczony zostanie z poznańskiego Radia Merkury.

Agnieszka Jakubowska
gazeta
Nr 36, z dnia 7 września 2008


bocznypanel swieta gora

bocznypanel plyty

bocznypanel fragmentykoncertow

bocznypanel manuskrypty
bocznypanel 1procent

palestrina

© Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera | Kontakt