• baner1
  • baner2
  • baner3

 

Christophe Alvarez Christophe Alvarez urodził się we Francji w 1987 roku. Studia gry na fortepianie ukończył z wyróżnieniem w Conservatoire de Nice w Nicei.Następnie kontynuował naukę w dziedzinie teorii, kompozycji i muzyki kameralnej. Dyplom ukończenia studiów w klasie fortepianu otrzymał również w Ecole Normale de Musque Alfred Cartod oraz dyplom wydziału muzykologii la Sorbonie w Paryżu. Brał udział w festiwalach Carre D‘ AS w Kersaint Landuvez, Chopin 1810 – 2010 w Lesznie i Musiques Au Monastere. Jego ostatnie występy na festiwalach Noce Suquet i Menton odniosły duże sukcesy i spotkały się z uznaniem krytyki. Pisano o nim: „Objawienie Festiwalu” (Aurore Busser), „wielka subtelność i lekkość” (Magazyn Scene), „Płynność, elegancja i poetycka wirtuozeria” (Nice Matin).


Christophe Alvarez występował jako solista między innymi w takich salach koncertowych jak: Grimaldi Forum w Monako, Filharmonia w Warszawie, Tivoli Concert Hall w Kopenhadze, Teatro Civico z Vercelli, czy Salle Cortot w Paryżu.

Koncertował z Poznańską Orkiestrą Kameralną, Orkiestra Nova, Orkiestrą Symfoniczną Cannes PACA i CRR Nice Symphony Orchestra. Współpracował z takimi dyrygentami jak Philippe Bender, Marcin Sompolinski, Marius Derewecki i Philippe Dulat.

W październiku 2010 roku podczas koncertu na Zamku w Rydzynie artysta nagrał płytę z koncertami fortepianowymi Fryderyka Chopina z towarzyszeniem Poznańskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego. Pianista na zaproszenie Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera jako pierwszy zarejestrował wszystkie utwory fortepianowe Alfonsa Szczerbińskiego (1858-1895), gostyńskiego pianisty i kompozytora. Sesja nagraniowa miała miejsce w styczniu 2012 roku w Pałacu Myśliwskim Księcia Antoniego Radziwiłła w Antoninie. Christopher Alvarez jest również twórcą muzyki do kilku pełnometrażowych francuskich filmów, m. in. Dark Soul, Code of Honor i Irina.


Fot. archiwum

 

 


bocznypanel swieta gora

bocznypanel plyty

bocznypanel fragmentykoncertow

bocznypanel manuskrypty
bocznypanel 1procent

palestrina

© Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera | Kontakt