• baner1
  • baner2
  • baner3

Dwupłytowy album z nagraniami z II Festiwalu Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana”, który odbył się na przełomie września i października 2007 r. na Świętej Górze koło Gostynia, znalazł się na jednym z czołowych miejsc w ofercie Polskiego Radia S.A. na rozpoczynające się w niedzielę 18 stycznia 2009 r. Międzynarodowe Targi Muzyczne MIDEM we francuskim Cannes.MIDEM to największe targi muzyczne na świecie. Począwszy od 1966 roku odbywają się co roku zimą w Cannes. W tym roku rodzime firmy i instytucje prezentować będą swą ofertę w specjalnym Polskim Pawilonie.


cannes 1d  cannes 2d


„To pierwsza od kilku lat tak szeroka prezentacja polskiej fonografii na targach MIDEM” – informuje Instytut Adama Mickiewicza, któremu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego powierzył organizację pawilonu narodowego. – „Polskie stoisko narodowe będzie zlokalizowane w sekcji MIDEM Classic & Jazz, części targów poświęconej muzyce klasycznej i jazzowej, a polska prezentacja będzie zapowiedzią obchodów Roku Chopina w 2010 r.”


Polskie Radio S.A. przygotowało na tę prestiżową imprezę wybór swych najnowszych wydawnictw. W tej grupie znalazła się płyta ze „świętogórską” muzyką, wydana wespół ze Stowarzyszeniem Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera, gostyńską firmą „Netbox” oraz Radiem Merkury. W wydrukowanym na MIDEM specjalnym promocyjnym folderze płyta z utworami gostyńskich kompozytorów Józefa Zeidlera, Jana Wańskiego i Maksymiliana Koperskiego trafiła na eksponowane miejsce – obok innych czołowych fonograficznych produkcji z minionego roku.
Targi w Cannes potrwają do środy 21 stycznia 2009 r.LESZEK JANKOWSKI


bocznypanel swieta gora

bocznypanel plyty

bocznypanel fragmentykoncertow

bocznypanel manuskrypty
bocznypanel 1procent

palestrina

© Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera | Kontakt