• baner1
  • baner2
  • baner3

IV Festiwal Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana 2009 przeszedł do historii. W niedzielę 18 października w refektarzu świętogórskiego klasztoru miało miejsce spotkanie ze sponsorami Festiwalu, bez których zorganizowanie tego muzycznego przedsięwzięcie byłoby niemożliwe. Dzięki nim wstęp na wszystkie koncerty był bezpłatny.


Poprzedziła je msza w intencji darczyńców, którą w bazylice świętogórskiej odprawił ks. Jakub Przybylski. Homilię o tym, jak ważna jest służba dla innych, wygłosił ks. Marek Dudek.


Sponsorzy główni otrzymali od Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera tytuły „mecenasów kultury”. Byli nimi: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatowe w Gostyniu, Urząd Miejski w Gostyniu, Urząd Gminy w Piaskach, Przedsiębiorstwo Barbara Kaczmarek sp. j. w Malewie, Ardagh Glass S.A. w Gostyniu, PZU Życie S.A. Tytuł „mecenasa kultury” otrzymali także: gostyńska firma Netbox, która od pierwszego Festiwalu wykonuje wszystkie materiały poligraficzne i płyty, oraz Wielkopolska SKOK, Bank Zachodni WBK, Bank Gospodarstwa Krajowego.

podz 09 01 podz 09 02 podz 09 03 podz 09 05 podz 09 04 podz 09 06 podz 09 07 podz 09 08
[kliknij zdjęcie aby powiększyć]


Specjalne podziękowania za współorganizację festiwalu skierowano do Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu. Sponsorem zwyczajnym była gostyńska firma Filtron.


Sponsorzy otrzymali kopie manuskryptu pochodzącego z 1787 r. „Litania do Matki Boskiej” Józefa Zeidlera, płyty DVD z zarejestrowanymi koncertami oraz płyty CD ze zdjęciami z IV Festiwalu i programy z autografami wykonawców.


Podziękowania skierowano także do mediów, które pomogły w promocji Festiwalu. Patronami medialnymi byli: „Rzeczpospolita”, „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, Dziennik „ABC”, „Nowa Gazeta Gostyńska”, TVP Poznań, Nowa Telewizja Gostyń, Polskie Radio Program II, Radio „Merkury” Poznań, Radio „Elka” Leszno.


Spotkanie uatrakcyjniła recytacja z którą wystąpił gostynianin Marek Klupś. Zaprezentował monodram o metafizycznej drodze człowieka z wykorzystaniem fragmentów Pisma Świętego oraz poezji Leopolda Staffa i Zbigniewa Herberta. Z program ten M. Klupś otrzymał nagrodę Związku Artystów Scen Polskich w konkursie „Noc z Verba Sacra” w Teatrze Nowym w Poznaniu w 2008 r.


HANNA FIBNER
gazeta
Nr 42, z dnia 23 października 2009

fot. Br. Robert Pietrowski

 

 


bocznypanel swieta gora

bocznypanel plyty

bocznypanel fragmentykoncertow

bocznypanel manuskrypty
bocznypanel 1procent

palestrina

© Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera | Kontakt