• baner1
  • baner2
  • baner3

W sobotę 29 maja na stadionie miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji podczas Dni Gostynia uhonorowano wyróżnionych nagrodami twórczymi. „Laur Gostynia” odebrał śpiewak operowy Marek Picz, natomiast „Honorowy Laur Gostynia” – Leszek Jankowski.

11 06

 


Rada Miejska wyróżniła L. Jankowskiego za całokształt działań kulturalnych. W marcu 2009 roku zorganizował on w GOK „Hutnik” wystawę współczesnego plakatu polskiego. Od wielu lat prowadzi aktywną działalność na rzecz upowszechniania kultury na terenie ziemi gostyńskiej. W latach 70-tych i 80-tych tworzył „Klub dobrej płyty” inspirując gostyńską młodzież do kreatywnych poszukiwań tożsamości i uwrażliwiając na wartości, takie jak tolerancja, solidarność i wolność. Jest dyrektorem organizacyjnym Festiwalu Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana”, który organizowany jest rokrocznie jesienią na Świętej Górze.


-- Jestem dumny, że jestem gostynianinem, a jestem nim z krwi i kości. Tu się urodziłem, tu mieszkam i tu pracuję. Cieszę się niezmiernie, że to, co dotychczas zrobiłem zostało docenione i zauważone. Obiecuję, że nie spocznę na tym laurze, a ta nagroda będzie dla mnie wielką motywacją. Obiecuję pomagać w jakichkolwiek przedsięwzięciach organizowanych przez Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” – powiedział L. Jankowski.Tekst i zdjęcie: AGNIESZKA JAKUBOWSKAFragment artykułu „Dwa dni udanej zabawy”, który ukazał się w numerze 22 „Nowej Gazety Gostyńskiej” z 4 czerwca 2010 r.

 

 

 


bocznypanel swieta gora

bocznypanel plyty

bocznypanel fragmentykoncertow

bocznypanel manuskrypty
bocznypanel 1procent

palestrina

© Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera | Kontakt